19 Ağustos 2009 Çarşamba

dantelli, zımbalı, el emeklihızlı modanın ekmeğine, sosyalleşme ağları, stil ikonları, hızlı tüketim, ulaşılabilir ürünler ve kriz resmen yağ sürdü.

sokak modası, sonraki aşama 2. el giyim, sonra da parçaları modifiye etme, kesip-biçme-kişiselleştirme derken yaratıcılıkta son nokta olan DIY (Do It Yourself) akımı patlak verdi! etsy ve türevleri de bu dönüşümü hızlandırdı tabi. çocukluğumda elime manikür makası alıp barbie'min elbiselerini ve saç modelini değiştirirdim, anlayın ne kadar DIY meraklısı olduğumu! kullanılan malzemenin kalitesi, dikiş ve duruş şekli eğer hazırdan bile güzelse, neden hazırını alayım dediğim çok olmuştur. artık, stil direktörümüz:) sayesinde dantelli ve zımbalı muhteşem bir boyun aksesuvarım var! elleriyle yapmış! hem dantel hem de zımbalarla hem vintage hem de güncel bir hava yakalanmış. aksesuarıma herkes bayıldı, en çok da ben!

stilpazarı adresinden, severek yaratıldığı her zerresinden belli bu cici ürünleri inceleyin, beğenin, takın! hatta siz de heves edin, deneyin!

edit: daha önce sabah gazetesi cumartesi ekindeki sayfasında, blog'tan alın haberi köşesinde bana, bloguma yer veren yaprak aras şahinbaş, bu sefer de hem beni hem de eda'yı, yani bu posta konu olan stilpazarı'nın sahibesini çok mutlu etti. bizimle ilgili haber için tıklayın: http://www.sabah.com.tr/Ekler/Cumartesi/YasamaDair/2009/08/22/son_dakika_son_dakika_son_dakika. eda, ellerine sağlık diyorum tekrar, bu postun yorum kısmında da yazdım, kalbimizin sesini dinledik ne iyi yaptık.