22 Mayıs 2012 Salı

Mısır'ın gizemi KITH&KIN kadınında


Ortaokul ve lise yıllarında özgün, özel ve sessiz-sedasız yürekler, yıllar sonra sizleri başarılarıyla gururlandırır ya. İşte KITH&KIN tam da bu gurur demek benim için. Serra ile yıllarca aynı okulda, aynı servisteydik, her gün aynı yolda gittik geldik. Kıvırcık saçları ve çizim yeteneği ile alamet-i farikasını ortaya koyan arkadaşım Serra, bir de baktım başka bir yol çizmiş. Kendi yolunu. Meğer Serra, o çok beğendiğim KITH&KIN'in sahibiymiş!

Biraz da KITH&KIN'den bahsedelim!
KITH&KIN kadını, bu yaz Mısır piramitlerinin gizeminin peşinde uçsuz bucaksız çöllerde en seksi siluetiyle karşımıza çıkıyor. Hepsi harika renklere ve dokulara sahip bu tasarımları denemeyi iple çekiyorum!

İsmini ve ilk koleksiyonunu, tasarımcı Serra Kefeli’nin Afrika’ya duyduğu ilgiden alan KITH&KIN, kabile insanlarının giyim tarzlarını, renkleri, boncuklarını, bazen bir şöleni andıran danslarını, bazen de sert savaşçı ruhlarını yansıtmak istemiş. Pek de iyi etmiş!

Kith&kin kadınına bu yolculukta kırmızı, turuncu ve sarı renklerin sıcaklığı eşlik ediyor. Krem ve nude tonlarda ipek ve şifon elbiselerle piramitlerin esrarını çözmeye çalışan KITH&KIN kadını bu yaz hiç olmadığı kadar seksi ve gizemli.

İzmir Amerikan Lisesi’nden mezun olan Serra Kefeli, daha sonra İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım Fakültesi Moda Tasarımı Bölümü’nü birincilikle bitirerek moda alanında kariyerine emin adımlarla ilerlemeye başladı. 2006 yılında Milano Domus Academy’de Moda Tasarımı Master’ını tamamlamasının ardından Milano Istituto Europeo di Design’da Moda İletişimi ve Styling üzerine bir araştırma programına katıldı. Yurtiçi ve yurtdışında çeşitli sanatçıların fotoğraf çekimlerinde styling yaptıktan sonra, 2010 yılında kendi markası KITH&KIN ile tasarım yolculuğunu sürdürmeye karar verdi.

KITH&KIN’in 2012 Yaz Koleksiyonu Building Galata, Merry Go Round Bağdat Caddesi, Kumpanya 62 Nişantaşı, Hillside Hemogolobin Pop-Up Store ve Akmerkez Pop-Up Store’da bulunabiliyor.

KITH&KIN facebook Grubu için buraya
Serra'ya ulaşmak için buraya buyrunuz!