Google+ Followers

Follow by Email

24 Ekim 2010 Pazar

All Wrapped Up!


kadın silüetindeki şişesiyle ve makyaj masalarımızdan eksik olmayan Jean Paul Gaultier. bu haliyle rönesans döneminde yasaklanan, sansürlenen heykelleri çağrıştırıyor.


(benim için)Dünyanın en muhteşem tasarımcısı Martin Margiela'nın parfümü Untitled, hala fazlasıyla 'untitled', yalın ve minimal.


ve Marc Jacobs Bang.
bir yıldız, üzerine ışık yansımasa da yıldızdır.
hala içeriden belli belirsiz göz kırpıyor.

adamlar yapmış!
parfüm seçimlerinde şişe tasarımının ne kadar etkili olduğu gerçeğinden yola çıkmış ve yere göğe koyamadığımız parfümlerimizi örtmüş, kapatmış, sarıp sarmalamış.

Jil Sander ve Prada ile yaptığı çalışmalarla ses getiren still Life (tek bir obje veya ürün) fotoğrafçısı Jenny van Sommers, İngiliz set tasarımcısı Gary Card'la güçlerini birleştirdi ve ortaya bu harika silüetler çıktı!

Yetenek dehası ikili, kağıt, latex ve folyolara sararak parfüm şişelerini şüphesiz daha da enteresan bir hale getirmiş.
Parfüm dediğimiz şey zaten başlı başına bir gizem; kısaca üzeri örtülmüş olan şişeler şu anda çok daha çekici bana göre.

kaynak

5 yorum:

Adsız dedi ki...

Aaaah bu fotolar bana okulumuzun bi' sinifinda bulunan bi' sergi afisini hatirlatti !! Simdi tatile girdik ama 1 bucuk hafta sonra o afisin fotosunu çekip gonderiyorum sana :))

seda dedi ki...

tubacım, çok merak ettim:) yolla!

♥pemb€sinti♥ dedi ki...

şişelerini herzaman cok beğenmiişimdir boş şişesi bile değerli :)

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ dedi ki...

Jean Paul Gaultier denince aklıma bayanlar için ürettiği kokunun ne kadar itici olduğu ancak şişesinin de zerafeti geliyor aklıma. İsim tamlamam yazı bahane özledik sizi pek bakamıyorum nete umarım iyisindir canım mucx

seda dedi ki...

edicim biz de özledik:)
sorma! ne ağır bir koku, ama ne seksi ve anlamlı bir parfüm şişesi! hadi ağır ama seksi olsun, ı-ıh! pek sevmem, çok nadir sıkarım..